account frp bypassFactory Reset Protection veya Fabrika Sıfırlama Koruması (FRP) nedir?

Android?? cihazlar, ekran kilitleri ve veri şifreleme de dahil olmak üzere cihazınızı ve bilgilerinizi korumak için kullanabileceğiniz yerleşik güvenlik özellikleri sağlar. Veri koruması veya Fabrika Sıfırlama Koruması (FRP), Android cihazlarda Lollipop 5.1 ve üzeri bir güvenlik özelliğidir. 


Bir gmail kurduğunuzda FRP otomatik olarak etkinleştirilir ?? Cihazınızdaki hesap. FRP etkinleştirildikten sonra, bir cihazda daha önceden kurulmuş bir Google kullanıcı adı ve şifresi kullanarak oturum açana kadar, fabrika verilerine sıfırlandıktan sonra bir cihazın kullanımını önler.

Cihazda bir Google Hesabınız varsa, FRP etkin. Bu, sıfırlama işleminden sonra kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak Google Hesabına giriş yapmanız gerekeceği anlamına gelir. Cihazda ayarlanmış birden fazla Google Hesabınız varsa, hesaplardan herhangi birini kullanarak giriş yapabilirsiniz. 

Yetkisiz bir kişi cihazı başka bir yöntemle sıfırlamaya çalışırsa, cihaz Google kullanıcı adı ve şifresini kullanarak giriş yapmayı gerektirir. Bu, cihazınız kaybolduğunda veya çalındığında, başka bir kişinin onu sıfırlayamayacağı ve kullanamayacağı anlamına gelir.

Cihazınızı fabrika varsayılanlarına sıfırlamak isterseniz, Google Hesabınızı ve şifrenizi bildiğinizden emin olun, çünkü sıfırlamanın sonunda giriş yapmanız gerekir. 

Cihazınızı fabrika varsayılanlarına sıfırlamak, ancak Google kullanıcı adınızı ve / veya şifrenizi hatırlamıyorsanız, bunlardan birini yapabilirsiniz:

Cihazı sıfırlamadan önce hesabı kaldırın. Cihazızının ayarlarına girip hakkında bölümüne girerek derleme numarasını bulup üst üste derleme numarasına 7
kez basıp geliştirici seçeneklerinden oem kilidini açın.

Cihazınızı zaten sıfırladıysanız ancak Google kullanıcı adınızı ve / veya şifrenizi hatırlamıyorsanız, cihaz kullanılamaz hale gelir

Bu durumla karşılaşan arkadaşlarımız çözüm bulamadıkları zaman cihazda kalıcı bir hasar bırakmamak adına karşıyaka da bulunan firmamıza başvursun.

MOBİLTECH gsm karşıyaka teknik servis 05322566743

Leave a Comment